Een extra podium voor Pascalle van de Watering

27 juni 2026 Uit Door De Quarter

27/06/2026 -Hoewel het stof in Rieden-Kreuth (DE) waar afgelopen weekeinde de finales van de NRHA Germany Breeders Derby zijn verreden allang is neergedaald, staan enkele hoogtepunten nog vers in het geheugen. Eén ruiter in het bijzonder geven wij graag een extra podium en dat is de Nederlandse jeugdruiter Pascalle van de Watering.
Pascalle kwam met de 10-jarige ruin Gonnashowya [Gunnatrashya x JK Vivs Show Tip] aan start in de voorronde van zowel de € 2.864 added L1-, als de € 6.168 added L2 Non Pro- en Jeugd divisie. In L1 kwamen 99-, in L2 147 – en in de Jeugd divisie 26 combinaties aan start waarvan respectievelijk 26- 25- en 20 een ticket wisten te bemachtigen voor de finales.
Pascalle reed een 214,5 waarmee de combinatie in L1 op de gedeelde plaats 4, in L2 op de gedeelde plaats 8 en in de Jeugd divisie op de gedeelde plaats 3 eindigde. Een goed uitgangspunt voor de finales. De combinatie stelde niet teleur. Met de score 213,0 eindigden zij in L2 op de gedeelde plaats 3, in L1 als co-Champion en in de Jeugd divisie als Reserve Champion.
Wat deze prestatie extra bijzonder maakt, is het feit dat Pascalle tot 2 jaar geleden met haar pony internationaal Dressuur reed. De pony werd verkocht en er kwam geen nieuw dressuurpaard voor in de plaats. In datzelfde jaar kocht haar vader en reining ruiter Arjan van de Watering Gonnashowya, alias Yolo. Ook wel bijzonder is dat Yolo in Nederland is gefokt door Leona Schellekens. Als 3-jarige kwam hij in bezit van de Nederlandse Open ruiter Petra van Ede die hem niet alleen de basis bijbracht, maar hem ook zowel nationaal als internationaal succesvol uitbracht. Yolo werd eigenlijk een familiepaard, wisselend uitgebracht door vader Arjen, moeder Shirley en Pascalle, zowel nationaal als internationaal. Een van de hoogtepunten onder de hand van Pascalle was het behalen van individueel zilver op het 2025 World Reining Championship Junior Riders in Givrins (CH).
Deelname aan zo’n prestigieuze wedstrijd als de NRHA Germany Breeders Derby was weer een uitdaging. Pascalle: “Sinds ik geen Dressuur meer rijd, focus ik op Reining. Ik had een goed gevoel over deze wedstrijd. Vooraf ben ik altijd wel een beetje nerveus, maar niet als ik moet showen. Ik ken Yolo goed en heb het volste vertrouwen in hem. Aan het einde van de finaleproef was ik erg tevreden, maar aan mogelijk een titel winnen dacht ik echt niet. Het was dan ook heel gaaf om met Yolo de arena in te rijden voor de prijsuitreiking. In juli ga ik het NRHA European Affiliate Championship in Grathem (NL) nog met hem rijden en daarna geef ik de teugels weer over aan mijn moeder. Afgelopen jaar was voor mij een tussenjaar waarin ik bij zowel Petra als Open ruiter Anne Grether heb gewerkt. Ik wil niet alleen Petra bedanken die Yolo heeft getraind en mij altijd bijstaat, maar in het bijzonder mijn ouders die dit voor mij mogelijk hebben gemaakt. Na de zomervakantie ga ik studeren in Rotterdam.”

©2026 De Quarter Western Online
Foto: Pascalle van de Watering en Gonnashowya. Foto: MP Western Sport (DE)